Plk.Samantha Carter

20. září 2009 v 16:58 | Sam |  Plk. Samantha Carterová

Sam..


Narodila se 29.prosince 1968. Samantha je dcerou generálaJacoba Cartera. Má bratra Marka, který je ženatý a má děti. Její matka zemřela při autonehodě. Pracovala v Pentagonu 2 roky. K projektu Hvězdné brány se přidala roku 1992, dva roky před Danielem. Vytvořila program pro počítačové rozhraní brány.

Rok po první misi na Abydos se kapitán Carterová v epizodě Děti Bohů jako expert na Hvězdnou bránu připojila k plukovníkovi Jackovi O'Neillovi a nově vytvořenému týmu SG1. Na Abydosu se setkala s Denielem Jaksonem a prohlédla si kartuši na Abydosu. Zjistila tak, že v galaxii existuje síť Hvězdných bran.
Spolu se zbytkem týmu a Dr. Jacksonem se vrátila na Zemi poté, co Goa'ld Apophis napadl Abydos Hvězdnou branou. Poté, co získal tým adresu na Chulak byla přidělena k týmu SG-1. Na Chulaku byla spolu s týmem zajata. S pomocí Teal'ca unikla a vrátila se na Zemi.
Carterová byla emocionálně vázána na malou dívkou, Cassandru z planety Hanka, jejíž lidská populace byla zničena goa'uldem Nirty

V epizodě Při výkonu služby se stala hostitelkou tok'ry Jolinar když pomáhala evakuovat Nasyany pod útokem Goa'uldů. Tok'ra (symbiont) Jolinar byla poté zabita Askrakem.
V epizodě Tok'ra s pomocí paměti Jolinar kontaktuje Tok'ry. Nabídne svému otci Jacobu Carterovi, který umírá na rakovinou, spojení s Tok'rou Selmak a také se spřátelí s Martufem.
V epizodě Mírová konference je povýšena do hodnosti majora. S pomocí vzpomínek Tok'ry Jolinar zachrání svého otce Jacoba Cartera ze Sokarova zajetí na Netu, měsíci v podobě pekla.

Sam miluje Jacka .Když byla na prometheovi sama tak měla představu že se líbá s Jackem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama